Jak to vlastně všechno začalo...

Historie kapely VEJCE se začala psát před... no, řekněme "mnoha lety", což už je tak dávno, že ty úplné začátky - kdo, s kým, co a jak - nepamatuje téměř nikdo. První dochované zmínky o VEJCI a také první fotografie, pořizované tehdy nepříliš kvalitními fotoaparáty převážně sovětské výroby, pochází z počátku osmdesátých let, kdy se už pomalu ustálila jak sestava, tak repertoár, s nímž tehdy kapela začala objíždět kulturní domy a letní parkety na jižním Plzeňsku.

Tyto raritní fotografie zachycují VEJCE při účasti na Festivalu politické písně. Pamětníci si jistě vybaví trapnost těchto "festivalů", na kterých kapely ze sebe před hodnotící komisí dobrovolně / povinně dělaly kašpary a hrály tzv. angažovanou tvorbu s texty, v nichž nemilosrdně tepaly prohnilý kapitalismus a západní pozlátko, a nastavovaly zrcadlo všemu špatnému, co se tehdy dělo za Rozvadovem. 

V polovině 80. let už bylo VEJCE celkem zavedeným a oblíbeným pojmem mezi rockovými fanoušky (a fanynkami). S každým dalším vystoupením pomalu stoupala i popularita kapely, živená vedle vlastní tvorby i bravurně zahranými dobovými hity z repertoáru kapel jako např. Judas Priest nebo tehdy vysoce ceněných Scorpions.  

VEJCE v té době hrálo ve složení Bohouš Sýkora (kytara), František Sýkora (zpěv), Jaromír Černý (bicí), Ivo Kraus (baskytara) a Jaroslav Kajer (kytara). Poté, co posledně jmenovaný dostal nápad odjet se podívat na klokany zblízka, ho nahradil klávesista Jaroslav Kopejtko.

Následovaly další roky aktivní činnosti, a postupem doby i další personální změny. Kapelou tak prošla řada muzikantů - basista Jiří Rada a bubeník Pavel Vokáč (viz foto), z dalších třeba Luboš a Zuzana Fričkovi nebo Milan Korotvička (klávesy), kytaristé Martin Švejda a Jiří Voráček, basista Petr Rund a zpěvák Jarda Jeníček. Někteří z nich také drželi prapor kapely až do doby, kdy VEJCE před lety odehrálo své poslední vystoupení... 

Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti